Adam Hájek
Úvod    Idaho|2018/19


Ahoj všichni, ať už jste studenti, co chtějí studovat v zahraničí, nebo jejich rodiče, kteří hledáte nějaké podrobnější informace o studiu v cizině anebo, ať jste prostě náhodný člověk, který jen brouzdá po internetu.

Určitě jste už narazili na nějaký článek z cesty do USA, kde jste se dozvěděli kolik to vlastně stojí, co všechno potřebujete pro to abyste chtěli okusit rok mimo domov atd. Já vám, ale nechci povídat o těchto informacích…. Myslím jako administrativních, já bych vám rád sdělil můj názor z pohledu studenta, který momentálně studuje v USA a je kolem půlky svého pobytu.

Takže jmenuji se Adam a momentálně studuji na americké střední škole v Idaho Falls ve státě Idaho. Je mi to jasné, nevíte, kde je Idaho. Ano. Je Idaho. Idaho je stát na severozápadě USA na hranicích s Kanadou. Bydlím tu s mým host dadem a ještě s dalším Exchange studentem ze Španělska, tzv double placement. Já teda mám jen taťku, ale myslím, že to vůbec nevadí, protože kdyby byla cena nejlepší host dad roku, tak myslím, že on by byl hodně vysoko. Jelikož jsem v oblasti mormonů tak chodím do mormonského kostela. Ze začátku jsem se toho bál, ale teďka to je pěkné zpříjemnění neděle. Všichni v kostele jsou moc hodní a milý, stejně tak jako v celé Americe. Co je další věc, co vás bude určitě zajímat je jídlo a jak se tady papká. Papká se tady jedním slovem strašně. Myslím tím jak styl, kdy se jí, kolik se toho jí a co se jí. Myslím si, že pro všechny exchange studenty byl veliký šok. Každopádně od toho jste tady, abyste je třeba i naučili, jak se stravovat a když náhodou ne, tak se musíte přizpůsobit. Slovo přizpůsobit je dle mého názoru jedno z nejdůležitějších slov pro exchange rok. Myslím tím ten význam slova. To, že se přizpůsobujete něčemu, nebo někomu je jedna z hlavních věcí vaší cesty. Další důležitým slovem je trpělivost. Trpělivost růže přináší. Musíte být trpělivý, jak s kamarády, tak rodinou či učiteli. Poslední moje moudro bude o chtění. Jestli se vám nechce prožít nějaký čas mimo domov, tak myslím, že není nikdo, kdo by vás do toho měl nutit. Tím myslím rodinu, kamarádí, nebo třeba učitel ve škole.

A proč studovat právě s námi?..... Myslím si, že naše agentura je taková rodinná. Tím mám namysli, že s námi cestuje sice méně dětí než s velkými programy ale za to ta péče a kvalitní umístěnka stojí za to. Každý týden jsme kontaktováni někým z agentury jak se máme, co děláme a sdílíme svoje zážitky. A když máme nějaký problém, tak nám hned někdo pomůže.

To by bylo tak vše o mém exchange roce. A ještě jedno moudro na závěr, který si taky lidí uvědomí během pobytu. Buďte hrdí na to, že jste Češi.


Napište nám zprávu.
Rádi se Vám budeme věnovat. Kontaktní formulář


PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
 Vyjádření našich studentů
Naši studenti / ReferenceCopyright © StudovatvUSA.cz 2019  /  webové stránky absintdesign.cz
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
Anny Letenské 34/7, 120 00  Praha 2-Vinohrady
+420 739 066 078