O nás
Úvod    O nás

Největší škola života...
Historie agentury StudovatvusaHistorie-agentury-Studovat-v-USA_01

Naši agenturu Studovatvusa založili v roce 1991 jako první organizaci na našem území specializující se na roční vzdělávací programy pro středoškoláky pánové Josef Motyčka a Jaroslav Ciegler, kteří se vrátili z emigrace. V roce 2009 převzala vedení agentury Marta Vernerová poté, co pan Ciegler a Motyčka odešli do zaslouženého důchodu.

V roce 2017 paní Vernerová těžce onemocněla a agenturu od té doby řídí Kateřina Homolková, která sama v roce 2013 exchange program úspešně absolvovala.

Osobní zkušenost a individuální přístup

„Agentura, se kterou jsem jela před deseti lety do Nového Mexika mě kromě pár formálních instrukčních e-mailů na realitu studia na americké střední škole téměř vůbec nepřipravila. Mrzelo mě, že jsem nemohla svoje zážitky s nikým sdílet, protože mi spolužáci z pražského gymnázia nerozuměli a nevěděli o čem mluvím, protože to sami nezažili.

Poté co jsem se vrátila z Ameriky, jsem chtěla pomáhat budoucím exchange studentům a předat jim svoje zkušenosti, které vám nikdo jiný, než bývalý exchange student jednoduše nedá. Už od převzetí agentury před pěti lety se ji snažím vést tak, jak bych si přála, aby agentura fungovala, když jsem sama do Ameriky jako exchange studentka vycestovala."

Praktické fungování

Naši studenti se navzájem znají a mají možnost sdílet svoje zkušenosti a pozitivní zážitky, ale i si pomáhat se zvládáním různých situací, které mohou během studijního pobytu, ale i před ním nebo po něm nastat. Každý ročník má vlastní groupchat na Messengeru, kam se studenti můžou nebo nemusí přidat a zapojovat se. V tom, co děláme a proč to děláme jsme maximálně transparentní, a to jak vůči našim studentům, tak vůči jejich rodičům.

Každému individuálně vytváříme instrukce k postupu žádosti o americké vízum, jak vyplnit závaznou přihlášku a samozřejmě také instrukce k odletu dle zaslaných letenek. Všechny postupy a další kroky jsou předem avizovány jak studentům, tak rodičům.

Přípravné pikniky

Od ledna pak u nás v kanceláři na Vinohradech pořádáme přípravné pikniky pro budoucí studenty, kam je vždy pozváno i pár našich absolventů. Dle přání a zájmu studentů probíhají pikniky jak v off-line, ale i online podobě.

Na těchto setkáních se znovu vysvětluje krok po kroku celý proces výměnného pobytu a všechny jeho aspekty, zodpovídáme veškeré formální i neformální dotazy a hrajeme různé naučné a seznamovací hry.

Summer camp

V létě pořádáme na Vysočině týdenní přípravné soustředění Summer camp, kde si studenti mají možnost vyzkoušet sportovní tréninky tak, jak jsou organizované na americké střední škole pod vedením studentů, kteří je sami na studijním pobytu absolvovali. Kromě sportovních aktivit pořádáme na Summer campu i přednášky a workshopy na témata jako je: americká střední škola, americká kultura,

tipy a triky na cestu do Ameriky a další. Celé soustředění je konané v anglickém jazyce za účasti rodilé mluvčí s pedagogickým vzděláním. Cílem Summer campu je studenty v co nejvyšší míře připravit na jejich studijní pobyt v kolektivu ostatních exchange studentů.

Vize

Studovatvusa je tady pro všechny, kteří chtějí od svého roku v Americe víc.

Pro ty, kteří chtějí opravdu důkladnou a intenzivní přípravu na rok v americké rodině a střední škole.
Pro ty, kteří s námi v létě pojedou na přípravné soustředění Summer camp.
Pro ty, kteří se nebojí výzev a velkých změn.
Pro ty, kteří chtějí poznat naše ostatní exchange studenty ve svém ročníku, ale i ty, kteří pobyt s námi již absolvovali.
Pro ty, kteří chtějí neformální a velmi otevřenou komunikaci.
Pro ty, kteří chtějí být součástí té nejmilejší exchange student komunity.

 Vaše @studovatvusa
Made by Exchange student(s), for Exchange students!


Napište nám zprávu.
Rádi se Vám budeme věnovat. Kontaktní formulář


PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
 Vyjádření našich studentů
Naši studenti / ReferenceCopyright © StudovatvUSA.cz 2019  /  webové stránky absintdesign.cz
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
Anny Letenské 34/7, 120 00  Praha 2-Vinohrady
+420 739 066 078