Jitka
Úvod    Ohio|2019/20


Rok v USA? Nejdřív to všechno znělo jako sen, ale časem se sen stal realitou. Najednou jsem byla doma s mojí novou-americkou rodinou a začala jsem chodit do školy s americkými spolužáky. Moje angličtina se zlepšovala každým dnem. Za školu jsem hrála tenis, ve kterém jsem překonala školní rekord a s týmem jsme si užili spoustu společného času. Jedna z mých nejoblíbenějších částí je a i bude jídlo. Už od prvního snězeného hamburgeru v Grand Central Terminal jsem se do amerického jídla naprosto zamilovala a jídlo mě provázelo opravdu celým rok. A ať už je to restaurace, fast food nebo domácí jídlo, nikdy bych nevěřila, že si to užiju takhle moc. A za mě: zkusit se má všechno.

Ze všeho nejlepší  byla ale rodina. Čas, který jsem s nimi mohla strávit se nedá ničím nahradit. Společně jsme se podívali do nejednoho státu a zažila jsem i pravé americké Vánoce. Do rodiny mě přijali jako vlastní a v současné době jsme v kontaktu denně. Součástí rodiny se pro mě stala také moje lokální koordinátorka Kim, se kterou jsme se podívali až k Niagarským vodopádům.

Za tento rok jsem si také zkusila spoustu nových věcí. Od cestování, přes dobrovolničení v útulku až po reprezentaci školy ve sportu. Pokud je tady jedna věc, která je pro rok v USA specifická, tak je to to, že vás naučí vystoupit z vaší komfortní zóny a naučíte se být samostatní.

Mé obrovské díky patří kromě mých amerických přátel také Kátě Homolkové, bez které bych se do USA asi nikdy nepodívala. Ke svým studentům přistupuje velmi individuálně a každý je před odletem výborně informovaný a připravený prožít svůj nejlepší rok v USA. Díky a hodně štěstím všem, kdo si zvolí obohatit svůj život právě touto cestou.

Jitka Jemelková, Ohio, 2019/20


Napište nám zprávu.
Rádi se Vám budeme věnovat. Kontaktní formulář


PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
 Vyjádření našich studentů
Naši studenti / ReferenceCopyright © StudovatvUSA.cz 2019  /  webové stránky absintdesign.cz
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
Anny Letenské 34/7, 120 00  Praha 2-Vinohrady
+420 739 066 078