Marek Janda
Úvod    Arkansas|2018/19


Zdravím všechny, kdo přemýšlí nad tím, jestli cesta do Ameriky je ta správná volba.
Odpověď se liší podle toho, kdo se ptá. Pocit, že tam venku čeká život, který není jako nic, co si dokážeme představit, a stojí za to ho objevit, je většinou známý všem, kdo se nakonec rozhodnou nastoupit do letadla a strávit 10 měsíců mezi lidmi, kteří se z cizinců změní na známé, přátelé a rodinu. Pocit očekávání vždycky doprovází i exchange studentům víc než blízká nejistota. Bez ní by to přece nebylo ono 😊
Můžu tu nechat rodinu? Nezapomenou na mě kamarádi? Nepromeškám doma příliš? Co si musím zabalit? Mám se vůbec šanci neztratit na letišti? To všechno a mnohem víc jsou otázky, které jsem si pokládal. Když jsem konečně našel uspokojivou odpověď a opodstatnění na každou z nich, přišla další. "S jakou organizací bych měl jet?"
Věděl jsem, že starší spolužák cestoval s AKV a vrátil se spokojeně, takže jsem přirozeně nejdřív hledal v těch vodách a začal porovnávat. Brzo jsem pochopil, že na stránkách se člověk dozví všude to samé (s výjimkou čísel za slovy typu "cena pobytu:"), a tak jsem se rozhodl napsat. Káťa Homolková, současný leader organizace, mi okamžitě dala vědět, spojila se se mnou i na Facebooku a domluvili jsme se na schůzce. Od toho momentu jsem se na ní obrátil v nesnázích víckrát, než jsem si kdy dokázal představit, a rozhodně víckrát než by moje vlastní trpělivost na jejím místě vydržela. Pokaždé mi vyšla vstříc, udělala si čas, aby mi všechno vysvětlila, i pomohla, když jsem v Americe potřeboval povzbudit. Začal jsem si toho cenit v momentě, kdy se můj exchange brother z Německa rozpovídal o tom, že mu organizace neodpovídá na maily častěji než jednou za měsíc, zatímco já jsem si vesele každou neděli mohl zavolat s ostatními výměnnými studenty, protože nás Káťa všechny spojila už dávno předtím, než jsme vyrazili. Na několika hromadných srazech pro zájemce nás seznámila s našimi předchůdci, aby nám povyprávěli o tom, co očekávat, stejně jako s listem tipů a triků.
Myslím, že v současnosti jsem nemohl natrefit na lepší přístup a příznivější cenu než s AKV.
Přeju hodně štěstí všem, kdo se rozhodnou prožít dosud nejtěžší ale nejpoučnější rok života!

Marek Janda, Arkansas 2018/2019


Napište nám zprávu.
Rádi se Vám budeme věnovat. Kontaktní formulář


PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
 Vyjádření našich studentů
Naši studenti / ReferenceCopyright © StudovatvUSA.cz 2019  /  webové stránky absintdesign.cz
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
Anny Letenské 34/7, 120 00  Praha 2-Vinohrady
+420 739 066 078